KONEČNĚ KRÁSNÉ A ZDRAVÉ ZUBY

Jak probíhá návštěva v naší ordinaci

 

Ošetření v naší ordinaci je rozděleno do dvou návštěv.

  1. návštěva zahrnuje odstranění zubního kamene, fluoridaci a instruktáž zubní hygieny s nácvikem
  2. návštěva zahrnuje kontrolu účinnosti čištění, odstranění pigmentací a fluoridaci.

Při správné domácí péči následně stačí vždy jedna kontrolní návštěva v ordinaci po půl roce.

Odstranění zubního kamene ultrazvukem

 

Tvorba zubního kamene na povrchu zubů je způsobena nedostatečným odstraněním zubního povlaku (plaku). Ten se často vyskytuje i na místech, která jsou zubním kartáčkem špatně přístupná, a je proto nutné použít i další pomůcky, například mezizubní kartáček. Pokud se vám zubní kámen vytvoří, je třeba ho odstranit, aby nezpůsoboval další potíže. Nejúčinnější a nejrychlejší nástroj k odstranění zubního kamene je ultrazvuk. Hygienistka vás také naučí vhodnou techniku čištění zubů tak, aby se kámen již nevytvářel a jeho další odstraňování nebylo zapotřebí.

Odstranění pigmentací

 

Vlivem konzumace kávy, čaje, červeného vína či jako následek kouření mění vaše zuby barvu a mohou se na nich objevovat nepěkné skvrny. Tyto nežádoucí pigmentace odstraňujeme v naší ordinaci pomocí profesionální lešticí pasty nebo pískovače.

Bělení zubů

 

Provádíme ordinační bělení zubů karbamid peroxidem. Je to klinicky ověřená organická látka, která zuby bělí o několik odstínů, aniž by poškozovala sklovinu. Při bělení je na zuby svíceno speciálním modrým světlem, což zvyšuje jeho účinek.

Instruktáž a nácvik čištění chrupu

 

Ačkoliv se nám reklama snaží namluvit, že ta která zubní pasta a ten který kartáček ochrání náš chrup před zubním kazem či paradentózou, ve skutečnosti záleží především na správné technice čištění. Jak to udělat, aby vaše zubní hygiena byla co možná nejúčinnější, vám podrobně a názorně vysvětlí a předvede právě dentální hygienistka. Tato instruktáž je velmi užitečná rovněž pro vaše děti, které často čištění zoubků poněkud odbývají a zakládají si tak na problémy do budoucna. Pokud se naučí pečovat o chrup již v raném věku, stane se pro ně zubní hygiena samozřejmostí a mají velkou šanci na zdravé zuby po celý život.

Prodej kartáčků

 

Během ošetření hygienistka zjistí, jaké mezizubní kartáčky jsou pro daného pacienta nejvhodnější a ten si je může přímo v ordinaci zakoupit, nemusí je tedy shánět ve specializované prodejně. Totéž se týká i klasických zubních kartáčků.

 

Ošetření citlivých krčků

Citlivost zubních krčků je způsobena nesprávnou technikou čištění zubů či použitím nevhodného zubního kartáčku. Časem dochází k odstranění skloviny a ke zvýšení citlivosti zubů, zejména při konzumaci studených a teplých nápojů a pokrmů. Po ošetření je zub okamžitě zbaven citlivosti a jeho povrch je chráněn proti další ztrátě zuboviny.

 

Fluoridace

Po dokonalém vyčištění chrupu zvláštním kartáčkem se na zuby aplikuje koncentrovaný fluoridový gel, který se nechá působit po dobu několika minut. Fluor zabraňuje tvorbě či pokračování zubního kazu. Jeho účinnost je cca 6 měsíců, kúru je tedy třeba opakovat dvakrát ročně. Tento zákrok je zcela bezbolestný a je vhodný i pro děti.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode